Lovac na talenteOvako smo počeli...Iz klupskih arhivaUspesiRukovodstvo i stručni štabTreninziUpis novih članovaNekadašnji igračiKošarkaški kampoviKlupski suveniri
Kategorija 1998/99.Kategorija 2000. Kategorija 2001. Kategorija 2002. Kategorija 2003. i mlađi
Vojvođanska liga 1998Vojvođanska liga 2000Vojvođanska liga 2001Vojvođanska liga 2002Novosadska liga 2003Srednjebanatska liga Arhiva rezultata
Pišu o namaSnimci utakmica
Takmičenja...
Vesti...

LAZENDIĆ S PENALA DO POBEDE!

02.03.2015.

Poenima Sergeja Lazendića s penala sekund pre kraja sinoćne utakmice protiv Petrovgrada u "Medisonu", Uno Grande 01 zabeležio tesnu pobedu 66:65. Uno Grande 98 juče zabeležio najubedljiviju pobedu ove sezone – protiv Tamiša 81:58. Uno Grande 00 u subotnjem meču vodio na poluvremenu protiv Sport's Worlda, u nastavku potpun preokret i visok poraz – 62:101.

Uno Grande 00 – Sport's World  62:101 (25:15, 21:29, 8:27, 8:30). Nakon sjajne prve četvrtine i vođstva na poluvremenu 46:44, neshvatljiv i katastrofalan pad naše ekipe u nastavku i serija Novosađana od čak 29:0 (!?). Bez najboljeg igrača Đokića, povređenog u drugoj četvrtini i bez borbenog Jankova, koji nije ni počeo meč, izostala je očekivana borba u drugom poluvremenu, pa je šansa ukazana svim igračima. Doživeli smo nezasluženo visok poraz, ali smo opet, bar u prvom delu ostavili dobar utisak i sigurno da u poslednjem ovogodišnjem meču pred našim navijačima, narednog vikenda, protiv Tamiša iz Pančeva možemo do pobede i časnog oproštaja od plej-ofa Kvalitetne lige Vojvodine U15 u ovoj sezoni.

Treća naša utakmica ove sezone u zrenjaninskom "Medisonu" i treća pobeda, nakon velike borbe: Uno Grande 01 – Petrovgrad  66:65 (14:23, 13:8, 18:16, 21:18), u okviru B grupe plej-of-a Kvalitetne lige Vojvodine U14. Utakmicu je obeležila (i ovoga puta) brojna publika, ali i sporadični incidenti, verbalni sukobi oba trenera Petrovgrada sa sudijom i zapisničkim stolom, a meč je trajao puna dva sata. Iako obe ekipe mogu staviti zamerke na suđenje, obostrano je dosuđen potpuno isti broj faulova, za vođenje lopte se i jednima i drugima pomalo gledalo kroz prste (teren u hali "Medison" je izuzetno loš, i to je bio najčešći uzrok nepravilnog vođenja), a sve ostalo što se možda ocenjuje kao sporno bilo je stvar sudijske procene.

Na samom parketu se, kako se i očekivalo, vodila prava bitka, u prvom meču ovih selekcija nakon više od dve godine (poslednju zvaničnu takmičarsku utakmicu UG 01 i Petrovgrad odigrali su 25.11.2012. godine, i to u okviru nepotpune Srednjebanatske lige). Petrovgrad je otvorio meč sa čak pet "trojki" Ristića u prvoj četvrtini, što mu je donelo prednost od devet poena u tom periodu. Sve ostale četvrtine Uno Grande je rešio u svoju korist, ali se rezultat "lomio" do samog kraja. Najveću prednost imali smo u poslednjoj četvrtini (56:50), međutim, meč je rešen bukvalno u poslednjoj sekundi, sa dva sigurna poena Sergeja Lazendića sa linije slobodnih bacanja. Doprinos pobedi dali su juče svi naši igrači, a najveći teret celog meča iznela je startna petorka Makljenović (6 poena), Lazendić (10), Dautović (17), Lončar (16) i Grujić (11). Igrali su i novajlija iz Kikinde Todor (4 poena), Tešić (2), Raković, Jojić i Mejić.

Uno Grande 98 konačno je odigrao kvalitetan meč od početka do kraja, protiv pančevačkog Tamiša - 81:58 (14:18, 24:11, 26:6, 17:23) i trećom uzastopnom pobedom načinio prodor ka gornjem delu tabele C grupe plej-of-a Kvalitetne lige Vojvodine U17. Raspoloženi su juče bili svi igrači, pa izostanak u subotu povređenog Đokića nije, srećom, uticao na krajnji rezultat. S obzirom da nam preostaju još dve utakmice u Zrenjaninu i realna mogućnost da obe dobijemo, pruža nam se šansa da, nakon lošeg starta, ovu fazu takmičenja završimo u samom vrhu tabele, što bi bio lep uspeh za našu najstariju selekciju. Narednog vikenda domaćini smo Vrbašanima, ekipi "1 na 1", a razmatramo mogućnost da bar jedan od preostala dva meča odigramo u hali sportova "Medison".

SPONZORI, PRIJATELJI I SARADNICI KLUBA...

Pajić Agrar Klek Taksi udruženje "Halo taksi" ZrenjaninDiginet Prostudio Zrenjanin
Prevoz putnika i robe ČKALJA 064-146-8971  Restoran Krug M Nova pijaca Zrenjanin 023-515-514  Proizvodnja carapa Zrenjanin 023-542-098  Atelje Forsa Zrenjanin 023-580-250

KORISNI LINKOVI - KOŠARKAŠKI WEB-PORTAL...

Grad Zrenjanin Sportski savez grada Zrenjanina Registar igrača košarkaškog saveza Srbije Košarkarški savez Vojvodine Košarkaški savez Srbije Košarkaška liga Srbije Evropska košarkaška federacija Svetska košarkaška federacija FIBA
Udruženje košarkaških trenera Srbije Udruženje košarkaških sudija Srbije VIBA liga B92 kosarka  ABA liga Unija evropskih košarkaških liga ULEB Američka profesionalna košarkaška liga NBA Košarkaška kuća slavnih