Lovac na talenteOvako smo počeli...Iz klupskih arhivaUspesiRukovodstvo i stručni štabTreninziUpis novih članovaNekadašnji igračiKošarkaški kampoviKlupski suveniri
Kategorija 1998/99.Kategorija 2000. Kategorija 2001. Kategorija 2002. Kategorija 2003. i mlađi
Vojvođanska liga 1998Vojvođanska liga 2000Vojvođanska liga 2001Vojvođanska liga 2002Novosadska liga 2003Srednjebanatska liga Arhiva rezultata
Pišu o namaSnimci utakmica
Takmičenja...
Vesti...

POBEDA ZA UTEHU I ŽAL ZA PROPUŠTENIM

02.02.2015.

Uno Grande 01 savladao Čelarevo 83:71 u poslednjem kolu Kvalitetne lige Vojvodine U14 i najverovatnije će nas upravo nesrećan poraz u prvom meču protiv ove ekipe (54:56) koštati plasmana u final-four. Uno Grande 00, uprkos solidnoj igri u Pančevu, poražen od Tamiša 56:73, između ostalog i zbog neujednačenog sudijskog kriterijuma na samom početku utakmice (11:2 u dosuđenim penalima u prvoj četvrtini za UG). Uno Grande 98 u Vrbasu bio u vođstvu većim delom utakmice, na kraju, ipak, slavio domaćin – 68:75.

Uno Grande 01 sinoć je, u odličnoj atmosferi zrenjaninskog "Medisona", pobedio Čelarevo 83:71 (23:23, 20:15, 14:15, 26:18), u desetom kolu A grupe Kvalitetne lige Vojvodine U14. Pokazalo se da je izbor hale sportova za odigravanje ove utakmice bio pun pogodak, jer je, uz prisustvo više gledalaca nego u Gimnaziji, i psihološki doneo igračima ozbiljniji pristup meču, što je na kraju rezultovalo značajnom pobedom. Napad je funkcionisao uglavnom dobro, dok je problem bila odbrana i dosta primljenih poena iz kontranapada. Bez kapitena Pajića više se igralo kolektivno, a istakli su se najbolji strelac Dautović (22 poena), Lončar (20), Grujić (17), Grubački (8), Lazendić i Makljenović (po 6) i Mejić (4 poena). Igrali su i Tešić, Bajić, Jojić, Karas i Kaluđerski.

Ostaje na kraju ove faze takmičenja žal za propuštenim, jer rezultati konkurenata i raspored preostalih neodigranih utakmica pokazuju da bi, uz samo jednu pobedu u gostima, najverovatnije ostvarili plasman u final-four, a bili smo pred pobedama i u Čelarevu (54:56) i još bliže u Pančevu (68:69). No, šta je tu je, ostaje nam nastavak takmičenja u B plej-ofu i još četiri dodatne utakmice, za plasman od 5-8 mesta, koje treba da odigramo što je moguće kvalitetnije.

Uno Grande 00 u Pančevu je odigrao solidan meč, u većem delu utakmice bio potpuno ravnopravan protivnik domaćem Tamišu, ali je zaostatak iz prve četvrtine, ispostavilo se na kraju, bio nenadoknadiv – 56:73 (14:20, 14:14, 16:23, 12:16). Poveli su Pančevci brzo sa deset poena razlike, uz neshvatljiv sudijski kriterijum, sa čak 11 dosuđenih penala našim igračima i samo dva domaćim. Uprkos tome, na poluvremenu smo imali zaostatak od samo 6 poena (28:34), da bi u nastavku, zbog brojnih ličnih, iz igre ispali standardni i do tada sasvim solidni Žarković, Stanivuk i Jankov. I na ovoj utakmici vanserijski Đokić (čak 32 ubačena poena, tri "trojke") nije mogao sam da u istom tempu odigra ceo meč, pa je krajnji rezultat takav kakav je. Uz Đokića, strelci za našu ekipu bili su Đurin i Jankov (po 8 poena), Žarković 5, Stanivuk 2 i Golijanin 1, a igrali su i Kuzman, Gardinovački, Lojpur, Dautović, Eremić i Popmijatov.

Uno Grande 98 ponovo je poražen u samom finišu, nakon što je veći deo meča bio u vođstvu, na poluvremenu sa 9 poena – 68:75 (18:12, 16:13, 11:19, 23:31). Našoj ekipi, uprkos svim "rokadama" u sastavu, malo nedostaje da dobre igre i rezultatski "overi", a s obzirom da su u ovoj našoj grupi svi protivnici po kvalitetu podjednaki, nadamo se da će u preostalim mečevima igra biti i krunisana rezultatom. To se može ostvariti već narednog vikenda, kada dočekujemo ekipu Feniksa iz Bačke Palanke.

SPONZORI, PRIJATELJI I SARADNICI KLUBA...

Pajić Agrar Klek Taksi udruženje "Halo taksi" ZrenjaninDiginet Prostudio Zrenjanin
Prevoz putnika i robe ČKALJA 064-146-8971  Restoran Krug M Nova pijaca Zrenjanin 023-515-514  Proizvodnja carapa Zrenjanin 023-542-098  Atelje Forsa Zrenjanin 023-580-250

KORISNI LINKOVI - KOŠARKAŠKI WEB-PORTAL...

Grad Zrenjanin Sportski savez grada Zrenjanina Registar igrača košarkaškog saveza Srbije Košarkarški savez Vojvodine Košarkaški savez Srbije Košarkaška liga Srbije Evropska košarkaška federacija Svetska košarkaška federacija FIBA
Udruženje košarkaških trenera Srbije Udruženje košarkaških sudija Srbije VIBA liga B92 kosarka  ABA liga Unija evropskih košarkaških liga ULEB Američka profesionalna košarkaška liga NBA Košarkaška kuća slavnih