Lovac na talenteOvako smo počeli...Iz klupskih arhivaUspesiRukovodstvo i stručni štabTreninziUpis novih članovaNekadašnji igračiKošarkaški kampoviKlupski suveniri
Kategorija 1998/99.Kategorija 2000. Kategorija 2001. Kategorija 2002. Kategorija 2003. i mlađi
Vojvođanska liga 1998Vojvođanska liga 2000Vojvođanska liga 2001Vojvođanska liga 2002Novosadska liga 2003Srednjebanatska liga Arhiva rezultata
Pišu o namaSnimci utakmica
Takmičenja...
Vesti...

KRAJ POLUSEZONE, PAUZA VIŠE NEGO DOBRODOŠLA

23.12.2014.

Odigrane su poslednje utakmice prvog dela sezone 2014/15 i sledi pauza do poslednjeg vikenda u januaru. Nakon jedne od rezultatski najslabijih polusezona u poslednjih nekoliko godina, pauza će nam dobro doći da konsolidujemo igrački kadar i ekipe za nastavak takmičenja. U poslednjem kolu prve faze Novosadske lige U12 – grupa A, Uno Grande 03 poražen od NS Basketa 07 rezultatom 62:30 (16:8, 8:7, 15:8, 23:7), dok je UG 98 izgubio od Tamiša u Pančevu 61:80 (6:22, 19:26, 17:22, 19:10), u trećem kolu plej-of grupe C. Uno Grande 02 u ponedeljak, 29. decembra, igra dve utakmice na turniru Kup Zrenjanina, čime se i zvanično okončava ova kalendarska godina. U subotu, 27. decembra, ova naša selekcija odigraće i zaostalu utakmicu Kvalitetne lige Vojvodine U14 protiv Velike Kikinde u Zrenjaninu. Igra se od 10 časova u OŠ "2. oktobar".

Uno Grande 03 održavao je rezultatsku ravnotežu u većem delu subotnje utakmice u Novom Sadu, na poluvremenu bio u minusu devet poena, međutim, kada je postalo izvesno da se ne može dostići prednost protivnika, u poslednjoj četvrtini na terenu su bili svi naši igrači, pa krajnji rezultat ne odražava realan odnos snaga dve ekipe. Propuštena je prilika da se pobedom obezbedi plasman među osam najboljih selekcija, te će, po svoj prilici, UG 03 u nastavku takmičenja nastupati u B grupi plej-of-a.

Detalji sa utakmice NS Basket 07 - Uno Grande 03,
u velikoj dvorani novosadskog SPENS-a

Narednog ponedeljka, 29. decembra, u hali sportova "Medison" u Zrenjaninu OKS Zrenjanin organizuje VII Kup Zrenjanina, za selekcije 2002. godišta, na kom učestvuju Uno Grande, Petrovgrad, Proleter i Karađorđevo. U polufinalnim mečevima sastaju se Proleter – Uno Grande (10 časova) i Petrovgrad – Karađorđevo (11.30), zatim je predviđena pauza i ručak za sve učesnike turnira u restoranu "Pivnica", a u popodnevnim časovima prvo će biti odigrana utakmica za treće mesto između poraženih ekipa u polufinalu (od 15 časova) i finale (od 16.30 časova).

SPONZORI, PRIJATELJI I SARADNICI KLUBA...

Pajić Agrar Klek Taksi udruženje "Halo taksi" ZrenjaninDiginet Prostudio Zrenjanin
Prevoz putnika i robe ČKALJA 064-146-8971  Restoran Krug M Nova pijaca Zrenjanin 023-515-514  Proizvodnja carapa Zrenjanin 023-542-098  Atelje Forsa Zrenjanin 023-580-250

KORISNI LINKOVI - KOŠARKAŠKI WEB-PORTAL...

Grad Zrenjanin Sportski savez grada Zrenjanina Registar igrača košarkaškog saveza Srbije Košarkarški savez Vojvodine Košarkaški savez Srbije Košarkaška liga Srbije Evropska košarkaška federacija Svetska košarkaška federacija FIBA
Udruženje košarkaških trenera Srbije Udruženje košarkaških sudija Srbije VIBA liga B92 kosarka  ABA liga Unija evropskih košarkaških liga ULEB Američka profesionalna košarkaška liga NBA Košarkaška kuća slavnih