Lovac na talenteOvako smo počeli...Iz klupskih arhivaUspesiRukovodstvo i stručni štabTreninziUpis novih članovaNekadašnji igračiKošarkaški kampoviKlupski suveniri
Kategorija 1998/99.Kategorija 2000. Kategorija 2001. Kategorija 2002. Kategorija 2003. i mlađi
Vojvođanska liga 1998Vojvođanska liga 2000Vojvođanska liga 2001Vojvođanska liga 2002Novosadska liga 2003Srednjebanatska liga Arhiva rezultata
Pišu o namaSnimci utakmica
Takmičenja...
Vesti...

TEŠKA GOSTOVANJA U PANČEVU I NOVOM SADU

11.12.2014.

Proteklog vikenda naše ekipe zabeležile dve pobede i dva poraza – UG 01 u neizvesnoj utakmici savladao Feniks iz Bačke Palanke, UG 02 doneo bodove iz Žitišta protiv Karađorđeva, UG 00 poražen od Vrbasa u Zrenjaninu, a UG 98 od SO koša u Somboru. Predstoje nam četiri utakmice za vikend i dva teška gostovanja – UG 01 putuje u Pančevo, na megdan Kris Krosu, a UG 00 u Novi Sad, protiv jedne od najkvalitetnijih ekipa u rangu, Sport's Worlda.

UG 01 uspeo je da zabeleži vrednu pobedu nad Feniksom 57:55 (12:17, 13:12, 14:10, 18:16), u okviru A grupe Kvalitetne lige U14, i ostane u trci za visok plasman, iako su šanse da se osvoji druga pozicija na tabeli samo u domenu teorije. Nažalost, izgleda da će o konačnom plasmanu presuditi izgubljena utakmica u Vrbasu, ili bodovi iz Čelareva, jer će nam najverovatnije nedostajati jedna pobeda za, pre početka sezone, željeni plasman. U svakom slučaju, treba u preostala dva meča ići na pobedu, kao što je bio slučaj u prethodnom kolu, jer se protiv Feniksa naša ekipa borila do samog kraja. Početak ponovo nije mnogo obećavao, ali su dobijene sve četvrtine do kraja, i uz malo sreće u poslednja dva minuta, zabeležena treća pobeda ove sezone. U nedelju putujemo u Pančevo, protiv Kris Krosa, u nezgodnom jutarnjem terminu (10.15 časova). Iako su Pančevci zabeležili samo jednu pobedu, radi se o kvalitetnoj ekipi koja je u svakom meču pružala solidan otpor protivnicima, pa i nama u Zrenjaninu (72:67) i sigurno je da nam predstoji teško gostovanje.

UG 00 – Vrbas 80:94 (12:27, 19:25, 26:15, 23:27), u drugom kolu plej-of-a Kvalitetne lige U15. Igra naše ekipe kretala se od slabe i konfuzne do sasvim solidne, ali je meč izgubljen već u prvoj četvrtini, kada su višlji i jači Vrbašani ostvarili visoku prednost. Uno Grande 00 uspeo je da u jednom trenutku razliku od čak 23 poena spusti na 7, ali takav tempo nije mogao da održi do kraja. Vrbas je prikazao igru kojom je uspeo da savlada i Sport's World u prvom kolu i istakao kandidaturu za plasman u final-four, a našoj ekipi preostaje da u narednim mečevima pokuša da ispravi uočene greške i potvrdi da je ove sezone znatno kvalitetnija nego u prethodnoj. Osetio se protiv Vrbasa izostanak povređenog Jankova koji će, bude li nastupio u Novom Sadu u nedelju (13:30 časova), sigurno povećati šanse naše ekipe. Ne treba se bojati ekipe Sport's Worlda, koja jeste favorit u ovom meču, ali koja, za razliku od nas, pruža slabije partije nego prethodne sezone, već otići na utakmicu s ciljem da se pruži što jači otpor.

UG 98 počeo je takmičenje u C grupi plej-of-a Kvalitetne lige U17 porazom u Somboru od ekipe SO koš 58:70 (8:9, 15:15, 16:21, 19:25). Neobičan rezultat na početku meča, potom samo poen prednosti za domaće na poluvremenu i nešto bolja igra Somboraca u nastavku, za konačnih +12 u njihovu korist. Predstoji nam duel u Zrenjaninu protiv komšija iz Kikinde, starih znanaca iz prve faze takmičenja i prilika da im se bar delom revanširamo za poraze u tom delu prvenstva. Utakmica se igra u subotu, od 18 časova, sala Gimnazije.

UG 02 zabeležio je tesnu pobedu protiv Karađorđeva 47:44 (14:14, 10:7, 10:15, 13:8) u šestoj utakmici Kvalitetne lige U13, region Zrenjanin, i učvrstio poziciju u sredini tabele. Utakmicu u Žitištu odigrali smo bez povređenog Nemanje Đokića i dobili je u samom finišu, a naredni protivnik (nedelja, 10 časova, OŠ „2. oktobar“) je ekipa Jedinstva iz Novog Bečeja, koja nije zabeležila ni jednu pobedu do sada u konkurenciji i sigurno je da bi svaki rezultat osim pobede Uno Grande u predstojećem meču predstavljao prvorazredno iznenađenje.

SPONZORI, PRIJATELJI I SARADNICI KLUBA...

Pajić Agrar Klek Taksi udruženje "Halo taksi" ZrenjaninDiginet Prostudio Zrenjanin
Prevoz putnika i robe ČKALJA 064-146-8971  Restoran Krug M Nova pijaca Zrenjanin 023-515-514  Proizvodnja carapa Zrenjanin 023-542-098  Atelje Forsa Zrenjanin 023-580-250

KORISNI LINKOVI - KOŠARKAŠKI WEB-PORTAL...

Grad Zrenjanin Sportski savez grada Zrenjanina Registar igrača košarkaškog saveza Srbije Košarkarški savez Vojvodine Košarkaški savez Srbije Košarkaška liga Srbije Evropska košarkaška federacija Svetska košarkaška federacija FIBA
Udruženje košarkaških trenera Srbije Udruženje košarkaških sudija Srbije VIBA liga B92 kosarka  ABA liga Unija evropskih košarkaških liga ULEB Američka profesionalna košarkaška liga NBA Košarkaška kuća slavnih